KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12376136
nr 1237 6136
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Pastell, "Fiolspelaren". Signerad, daterad -50, pannå. 45x60
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 25 februari 2019
kl 20:18:44
150 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
Eskil Nordell
Läs mer om Eskil Nordell